Trattoria Caprese, Brescia, Włochy

Trattoria Caprese, Piazza della loggia 11, Brescia, Lombardia, Włochy. www: http://www.trattoriacaprese.it/locali/brescia/

Bywają i dobre sieciówki, serwujące smakowite dania i miłe wina. Zwłaszcza, jeśli jest się we Włoszech, gdzie doprawdy trudno w miejscach mało turystycznych dostać jedzenie, które Was zawiedzie. Przykładem ciekawej restauracji, którą można spotkać również w innych miastach niż Brescia, jest Trattoria Caprese.

trattoriacaprese1

Utrzymane w błękitach jasne wnętrze z wiszącymi na ścianach przepięknymi talerzami na różne morskie owoce (byłyśmy o krok od skorzystania z nieuwagi kelnerów i ściągnięcia choć jednego egzemplarza) daje sugestywnie znać: tu się będzie jadło głównie to, co pływa.

trattoriacaprese2

I nie zawiedliśmy się. Risotto z owocami morza było świetnie ugotowane, a wygląd potrawy i zapach wydobywający się z podanego talerza wzbudził prawdziwy entuzjazm.

trattoriacaprese3

Fritto misto (tu zwane Frittura di Golfo) jednakże okazało się nie do końca doskonałe. Trochę gumowate kalmary – jadałam lepsze. Za to w ciekawy sposób rozwiązano odwieczny problem – co zrobić ze skorupkami krewetek? Otóż wystarczy podać papierowy rożek, w którym dyskretnie schowają się niepotrzebne resztki…

trattoriacaprese4

Tutaj też spróbowałam bardzo ciekawej pizzy. Otóż przepyszne ciasto jest najpierw pieczone, a następnie układa się na nim świeże składniki, których się dalej nie zapieka, a podaje natychmiast całość na stół. Bez tak dobrego ciasta całość byłaby zapewne dość dziwną kombinacją, ale dodatkowo efekt wzmocniła chrupiąca świeżością rukola oraz mozarella Buffalo z naprawdę wysokiej półki.

trattoriacaprese5

Na koniec posiłku obowiązkowo zjawia się limoncello i – uwaga – meloncello, podawane w uroczych ceramicznych dzbanuszkach, natychmiast wymienianych przez uważnych kelnerów, gdy tylko zaświeci w nich dno – na pełne. Trzeba uważać, by po karafce wina nie przesadzić…

trattoriacaprese6

A kiedy już się popasało i już-już wydaje się, że za chwilę wstanie się z krzesła, okazuje się, iż jest to dla szefa kuchni doskonały moment, by obejść salę, podając do zdegustowania maleńkie porcje innych smakołyków, przygotowywanych w tej restauracji. Dzięki temu śmiało możemy polecić serwowane w Trattoria Caprese makarony – z boczkiem, w cudownym, lepkim serowym sosie:

trattoriacaprese7

oraz obłędnie pachnącymi małżami:

trattoriacaprese8

Podsumowując: jedzeniu pierwsza klasa towarzyszą miłe wrażenia wizualne, a cała obsługa troszczy się o klienta, dopytując, czy smaczne i dopieszczając dodatkami. Dla mnie – pięć świnek, aczkolwiek nie można gwarantować, że taki poziom jest w każdym mieście. Mimo to, jeśli będziecie gdzieś na ziemi włoskiej i poczujecie głód – zaufajcie napotkanej Trattorii Caprese.

5 pigs

Ewa

1 komentarz do “Trattoria Caprese, Brescia, Włochy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s